Innowacje

Wykonujemy wszystkie prace według indywidualnych wymagań z absolutną precyzją oraz ciesielską dokładnością. W naszym centrum obróbki elementy mogą być jednocześnie, strugane, wiercone, czopowane, profilowane i frezowane – i to tylko w jednej operacji. Do tego celu służy nam wyjątkowa maszyna ciesielska Hundeegger K2 w połączeniu z programem komputerowym do projektowania konstrukcji drewnianych SEMA.

Hundegger K2 – w pełni zautomatyzowana i sterowana komputerowo maszyna ciesielska pozwala na ekonomiczną i precyzyjną produkcję: więźb dachowych, wiat garażowych, carportów ,domów i domków szkieletowych , tarasów oraz wszystkich innych dowolnych konstrukcji drewnianych.

Jak to działa?

Zaczynamy od wykonania dla Państwa projektu na komputerze . Najpierw prowadzone są prace przygotowawcze przez naszych pracowników technicznych z pomocą oprogramowania 3D SEMA. Program SEMA Software do konstrukcji drewnianych dostosowany jest do wymagań wszystkich zadań stolarki. Projektant ma w programie do dyspozycji sensownie ułożone wszystkie niezbędne elementy. Dowolny dostęp do rzutów poziomych i rzutów dachów zapewnia planiście niezbędną elastyczność. Ten sposób pracy umożliwia techniczną doskonałość, dokładne dopasowanie, szybkość prac planistycznych, a tym samym większą oszczędność kosztów. Standaryzowane biblioteki komponentów są podstawą do bardziej efektywnego projektowania. W programie SEMA dostępne są najczęściej występujące budowlane elementy drewniane i elementy stalowe jak również włączonych jest wiele rozwiązań detali projektowych .

Po fazie projektowania następuje przekazanie danych na komputer sterujący maszyny ciesielskiej. Obróbka ta przeprowadzana jest przez doświadczonych fachowców na nowoczesnej maszynie ciesielskiej Hundegger K2.
Maszyny ciesielskie firmy Hundegger są światowym liderem w dziedzinie sterowanych cyfrowo maszyn stolarskich CNC. Wysoka precyzja w pełni zautomatyzowanych systemów obróbki doceniana jest zarówno przez firmy ciesielskie jak i przez inwestorów. Jakość wykonanych na tej maszynie elementów ciesielskich jest po prostu fenomenalna.